Levanten hyökkäyspää on vahvistumassa Algerian maajoukkuemies Nabil Ghilasilla. Ghilas siirtyy Portosta vuoden mittaisella lainasopimuksella, jossa on espanjalaistietojen mukaan lisäksi osto-optio ensi kesänä.

25-vuotiaan kärkimiehen siirto on enää kiinni lääkärintarkastuksesta, ehdoista seurojen sekä Levanten ja pelaajan kesken on päästy sopimukseen.

Ghilas pelasi myös viime kauden lainalla Espanjassa ja iski 27 ottelussa seitsemän maalia Cordoballe. Maalien määrässä mitaten hänen paras kautensa on toistaiseksi ollut 2012-13, jolloin portugalilaisen Moreirensen riveissä syntyi 16 osumaa.

Ghilas pystyy pelaamaan käytännössä millä tahansa paikalla hyökkäyksessä, joten Levante saa ainakin monikäyttöisen pelaajan riveihinsä.