Marc Casadó loukkasi polveaan sunnuntai-illan Atlético-ottelussa.

Casadó ja Atléticon Antoine Griezmann törmäsivät toisiinsa pallontavoittelutilanteessa. Casadó ei tullut yhteentörmäyksen jälkeen vaihtoon, mutta joutui jättämään pelin kesken toisella jaksolla.

Sportin saamien tietojen mukaan Casadón polven nivelsiteissä on repeämä. Casadón on määrä olla noin kaksi kuukautta sivussa pelikentiltä, eli käytännössä keskikenttäpelaajan kausi on päättynyt.

Casadó on kuulunut tällä kaudella Hansi Flickin luottopelaajiin. Flick on nimennyt Casadón yhteensä 29 kertaa avauskokoonpanoonsa. Kuluva kausi on Casadón ensimmäinen edustusjoukkueessa.

Casadó debytoi Espanjan A-maajoukkueessa viime syksynä. Casadó nimettiin maaliskuun maaotteluihin, mutta loukkaantumisen myötä Bayer Leverkusenin Aleix García nousee Espanjan A-maajoukkueeseen.

LUE MYÖS